Polub Nas na facebook’u

polub_salon_dar_natury

otrzymasz 10% rabatu na DOWOLNĄ USŁUGĘ w salonie

Depilacja pasta cukrową

Znana od stuleci kobietom Dalekiego Wschodu. Jednak dzieki swym unikalnym właściwościom zauroczyła kobiety z Europą włącznie. Pasty cukrowe produkowane są zgodnie z tradycyjnymi recepturami, jest mieszanką wyłącznie naturalnych składników, jej idealna konsystencja sprawia ze zabieg depilacji staje się znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy.

Różnica miedzy depilacja woskiem a pasta cukrową

Tradycyjna epilacja woskiem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków powoduje łamanie dużej ilości włosów!

Wosk syntetyczny aplikowany jest na skórę w kierunku wzrostu włosów, dlatego dostęp do mieszków włosowych jest utrudniony.

Epilacja natomiast przebiega w przeciwnym kierunku niż wzrost włosów, skutkiem czego włoski łamią się i urywają, a włosy nie są wyciągane z mieszka.

Tradycyjna epilacja woskiem w przeciwnym kierunku niż wzrost włosów nie umożliwia usunięcia bardzo krótkich włosków.

Wosk syntetyczny nie przylega do krótkich włosków, dlatego ich usunięcie jest niemal niemożliwe

Epilacja Pastą Cukrowa uszkadza mniejszą ilość włosów!

Pasta cukrowa dociera głębiej do mieszków włosowych: za sprawą miękkiej konsystencji i aplikacji na skórę w kierunku przeciwnym niż wzrost włosa pasta cukrowa lepiej się do niego przykleja.

Włosy są usuwane z kierunkiem wzrostu włosów, co zapobiega łamaniu się ich w mieszku i jednocześnie wydłuża czas odrastania włosków.

Epilacja Pastą Cukrową może usuwać nawet bardzo krótkie włoski!

Technika epilacji pastą cukrową zgodnie z kierunkiem ich wzrostu powoduje, że włosy są wyciągane, a nie urywane. W związku z tym ból towarzyszący usuwaniu owłosienia jest zminimalizowany. Pasta cukrowa umożliwia usunięcie włosów nawet o długości 2mm!

Kolejne istotne zalety stosowania pasty cukrowej !

Pastę cukrową stosuje się po uzyskaniu przez nią temperatury zbliżonej do temperatury ciała. Dzięki temu skóra chroniona jest przed nagrzaniem i przekrwieniem – dlatego można ją stosować także na skórze dotkniętej problemami.

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, usuwa jedynie martwe i suche komórki naskórka działając podobnie jak delikatny peeling stosowany w celu wzmocnienia kondycji skórytym samym nie ma możliwości zerwania naskórka. Jako że pasta przykleja się jedynie do włosów, a nie do zdrowych komórek skóry, odczucie bólu podczas epilacji jest znacznie zmniejszone.

Epilacja za pomocą pasty cukrowej zmniejsza również wrastanie włosów. W związku z tym, że włosy są usuwane w kierunku ich wzrostu, te nieliczne, które się łamią, leżą w mieszku w kierunku ich naturalnego wzrostu. W związku z powyższym powinny rosnąć prawidłowo, bez wrastania w ścianki mieszka.

Pasta cukrowa jest rozpuszczalna w wodzie. Dlatego pasta jest łatwo zmywalna z ubrań i skóry, co jest istotne przy zabiegach enzymami, umożliwiając im penetrację wgląd mieszka. Ponadto pasta dłużej pozostaje wilgotna i elastyczna, ułatwiając jej użycie na większych partiach ciała, dopóki nie wyschnie na tyle, by utrudnić jej usunięcie ze skóry.

Zobacz także w kategorii: Depilacja
© 2018 Dar Natury