Polub Nas na facebook’u

polub_salon_dar_natury

otrzymasz 10% rabatu na DOWOLNĄ USŁUGĘ w salonie

Depilacja

depilacja

EpilaDerm

System trwałego usuwania włosów nowe spojrzenie na trwałą redukcję porostu owłosienia
Przez dziesięć lat grupa duńskich lekarzy i biotechnologów pracowała nad rozwojem produktu opartego na działaniu enzymu, służącego do usuwania zbędnego owłosienia. Produkt został przebadany na dużej liczbie pacjentów, wykazując bezpieczeństwo, skuteczność i brak skutków ubocznych.

Unikalny i oryginalny system trwałego usuwania włosów EpilaDerm odkryty przez duńskich kosmetologów, obecnie jest wprowadzany na rynek w Europie i USA.

EpilaDerm łączy w sobie dwa procesy:

  • usuwanie włosów przy użyciu pasty cukrowej
  • pielęgnację po epilacji dzięki zastosowaniu aktywnych enzymów proteolitycznych.

Epilacja systemem Epilarsystem polega na zastosowaniu dwóch żeli: Inhibitora i Aktywatora bazujacych na naturalnych enzymach. Są one nakładane na skórę besposrednio po zabiegu mechanicznej depilacji pasta cukrową. Wyżej wymienone substancje wnikają w mieszki włosowe, a zawarte w nich enzymy niszczą białka mieszka włosowego, co prowadzi do zahamowania wzrostu włosa.

Po pierwszym zabiegu widać już efekty. Włosy są już tak osłabione,że wolniej rosną ,a jeśli podczas zabiegu trafi się na fazę wzrostu włosa ANAGEN wtedy włosy już nigdy nie odrosną ,po prostu zostaną na stałe usunięte. Zabiegi trzeba powtarzać do momentu aż się usunie wszystkie i nie będą odrastać . Tych zabiegów może być kilka .

Efektywne i regularne stosowanie epilacji EpilaDerm wymaga powtarzania zabiegów w 4-6 tygodniowych odstępach czasu. W celu całkowitego usunięcia wszystkich niepożądanych włosów.

Ilość zabiegów zależy również od:

  • uwarunkowań genetycznych,
  • aktywności hormonów (ciąża menopauza)
  • indywidualnych preferencji

EpilaDerm wpływa na cykl wzrostu włosa poprzez aktywność enzymów proteolitycznych (a nie w wyniku indukcji termicznej i skutków ubocznych takich jak rany oparzenia blizny jak ma to miejsce w przypadku laserze lub IPL). Efektywne usuwanie włosów w systemie EpilaDerm jest możliwe tylko w anagenowej fazie wzrostu włosów.

Kompleks Enzymów EpilaDerm może być stosowany również w przypadku niskiej efektywności działania lasera oraz IPL, kiedy pozostałe po zabiegu włosy zawierają zbyt mało melaniny lub w okresie wakacyjnym.

Najczęściej zadawane pytania ???

Jak działa Epilar System?

Epilar System jest skutecznym produktem do trwałej redukcji zbędnego owłosienia bazującym na naturalnym enzymie. Jest to enzym proteolityczny – trypsyna, który wnikając do mieszków włosowych niszczy białka komórek macierzy, nabłonkowej części mieszka, z której w wyniku rogowacenia powstaje łodyga włosa. W ten sposób dochodzi do zatrzymania odrostu włosa. Ze względu na swoją strukturę i specjalizację, trypsyna nie wchodzi w interakcje z innymi substancjami i strukturami skóry, oraz nie przenika do układu krążenia.

Jakich rezultatów należy oczekiwać?

Badania kliniczne wykazują, że w celu uzyskania zadowalających efektów wymaganych jest od 8 do 12 zabiegów, w zależności od depilowanej okolicy i indywidualnych predyspozycji. Ponadto, każdy pacjent ma inne wyobrażenie co do momentu, w którym osiągnięto koniec leczenia w zależności od tego, czy pozostała ilość włosów jest możliwa do zaakceptowania. Ze względu na naturalny cykl wzrostu włosów z biologicznego punktu widzenia nie istnieje możliwość uzyskania skóry pozbawionej całkowicie włosów w 100%. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty ważne jest zachowanie systematyczności w trakcie trwania całego leczenia. Zarówno cykl wzrostu włosa jak i ilość mieszków włosowych są indywidualne, różne w różnych częściach ciała. Zalecany odstęp między zabiegami na twarzy wynosi około 4 tygodni, a na pozostałych okolicach 5-6 tygodni. Regularność zabiegów zapobiega również możliwości pojawienia się nowej generacji włosów.

Większość pacjentów zauważy różnicę już po pierwszym zabiegu preparatem EpilarSystem, szczególnie, gdy są przyzwyczajeni do zabiegów woskiem. Odrastanie włosów ulega wydłużeniu, a ich ilość znacznemu zredukowaniu. Wyraźna redukcja owłosienia następuje zazwyczaj po 2 – 3 zabiegach. Pewne czynniki, na przykład zmiany hormonalne takie jak ciąża lub menopauza, jak również działania niepożądane niektórych produktów leczniczych, z czasem mogą powodować wzrost nowych włosów niezależnie od leczenia preparatem EpilarSystem.

Jakie środki ostrożności należy zachować przy zabiegu preparatem EpilarSystem?

Epilar System jest zabiegiem bezpiecznym co potwierdziły kilkuletnie obserwacje kliniczne.Do standardowych środków ostrożności zalicza się unikanie kąpieli słonecznych i solarium, stosowania perfumowanych kremów, samoopalaczy w kremie i/lub sprayu, makijażu i dezodorantów 24 godziny po zabiegu. Jest to związane z zabiegiem depilacji. Solarium i opalanie na słońcu po tym czasie jest dozwolone i nie maja wpływu na skuteczność leczenia preparatem Epilar System. W przypadku wrastających włosów zaleca się zastosowanie środka złuszczającego (preparat zawierający kwas glikolowy lub peeling typu scrub). Należy to zrobić najwcześniej 4-5 dni po zabiegu woskiem i powtarzać 3-4 razy w tygodniu, zaprzestając na kilka dni przez kolejnym zabiegiem, aby pozostawić skórę nienaruszoną i bez podrażnień. Bezwzględnie zakazane jest usuwanie włosów między zabiegami (woskiem lub pęsetą), ponieważ może to zakłócić kurację, przedłużyć jej czas trwania i/lub zwiększyć liczbę potrzebnych zabiegów. Jeśli włosy między zabiegami będą za długie, należy je obciąć nożyczkami lub zgolić. Tuż przez kolejnym zabiegiem wo

© 2018 Dar Natury