Polub Nas na facebook’u

polub_salon_dar_natury

otrzymasz 10% rabatu na DOWOLNĄ USŁUGĘ w salonie

Masaże Ayjurvedyjskie z Indii ( AYURVEDA –FILOZOFIA ŻYCIA MEDNYCYNY NATURALNEJ W INDIACH )

Abhyanga – masaż ayurvedyjski z Indii w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie”, tzn. naniesienie oleju na ciało, pozostawienie go na jakiś czas i na koniec zmycie. Jest masażem silnie wyciszającym i odprężającym ciało i umysł.

Masaże olejowe znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny opierają sie na zasadzie – im więcej stresu (fizycznego lub psychicznego) doświadcza nasz organizm tym więcej oleju potrzeba użyć do masażu. W ayurvedzie stosuje sie oleje ziołowe o różnym działaniu – są to oleje chłodzące, ogrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące. Podczas masażu są one dobierane do osoby masowanej. Oleje ayurvedyjskie stosowane w ayurvedzie sa olejami ziołowymi na bazie oleju z czarnego sezamu. Poprzez długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami (1,5 kg ziół przypada na 1 litr oleju) i kilkakrotnej filtracji oleje te uzyskują delikatną strukturę, która przenika przez pory w skórze głęboko w tkankę łączną. Łatwość wnikania ma ogromne znaczenie terapeutyczne w odżywianiu tkanek lub oczyszczenie organizmu z toksyn. Stosowanie zwykłego, spożywczego oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek nie ma nic wspólnego z ayurveda.

Skuteczność masażu abhyanga zależy przede wszystkim od jakości i właściwości użytego oleju. Oleje ayurvedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez duża zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

© 2018 Dar Natury