Polub Nas na facebook’u

polub_salon_dar_natury

otrzymasz 10% rabatu na DOWOLNĄ USŁUGĘ w salonie

Najczęściej zadawane pytania ???

Jak działa Epilar System?

Epilar System jest skutecznym produktem do trwałej redukcji zbędnego owłosienia bazującym na naturalnym enzymie. Jest to enzym proteolityczny – trypsyna, który wnikając do mieszków włosowych niszczy białka komórek macierzy, nabłonkowej części mieszka, z której w wyniku rogowacenia powstaje łodyga włosa. W ten sposób dochodzi do zatrzymania odrostu włosa. Ze względu na swoją strukturę i specjalizację, trypsyna nie wchodzi w interakcje z innymi substancjami i strukturami skóry, oraz nie przenika do układu krążenia.

Jakich rezultatów należy oczekiwać?

Badania kliniczne wykazują, że w celu uzyskania zadowalających efektów wymaganych jest od 8 do 12 zabiegów, w zależności od depilowanej okolicy i indywidualnych predyspozycji. Ponadto, każdy pacjent ma inne wyobrażenie co do momentu, w którym osiągnięto koniec leczenia w zależności od tego, czy pozostała ilość włosów jest możliwa do zaakceptowania. Ze względu na naturalny cykl wzrostu włosów z biologicznego punktu widzenia nie istnieje możliwość uzyskania skóry pozbawionej całkowicie włosów w 100%. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty ważne jest zachowanie systematyczności w trakcie trwania całego leczenia. Zarówno cykl wzrostu włosa jak i ilość mieszków włosowych są indywidualne, różne w różnych częściach ciała. Zalecany odstęp między zabiegami na twarzy wynosi około 4 tygodni, a na pozostałych okolicach 5-6 tygodni. Regularność zabiegów zapobiega również możliwości pojawienia się nowej generacji włosów.

Większość pacjentów zauważy różnicę już po pierwszym zabiegu preparatem EpilarSystem, szczególnie, gdy są przyzwyczajeni do zabiegów woskiem. Odrastanie włosów ulega wydłużeniu, a ich ilość znacznemu zredukowaniu. Wyraźna redukcja owłosienia następuje zazwyczaj po 2 – 3 zabiegach. Pewne czynniki, na przykład zmiany hormonalne takie jak ciąża lub menopauza, jak również działania niepożądane niektórych produktów leczniczych, z czasem mogą powodować wzrost nowych włosów niezależnie od leczenia preparatem EpilarSystem.

Jakie środki ostrożności należy zachować przy zabiegu preparatem EpilarSystem?

Epilar System jest zabiegiem bezpiecznym co potwierdziły kilkuletnie obserwacje kliniczne.Do standardowych środków ostrożności zalicza się unikanie kąpieli słonecznych i solarium, stosowania perfumowanych kremów, samoopalaczy w kremie i/lub sprayu, makijażu i dezodorantów 24 godziny po zabiegu. Jest to związane z zabiegiem depilacji. Solarium i opalanie na słońcu po tym czasie jest dozwolone i nie maja wpływu na skuteczność leczenia preparatem Epilar System. W przypadku wrastających włosów zaleca się zastosowanie środka złuszczającego (preparat zawierający kwas glikolowy lub peeling typu scrub). Należy to zrobić najwcześniej 4-5 dni po zabiegu woskiem i powtarzać 3-4 razy w tygodniu, zaprzestając na kilka dni przez kolejnym zabiegiem, aby pozostawić skórę nienaruszoną i bez podrażnień. Bezwzględnie zakazane jest usuwanie włosów między zabiegami (woskiem lub pęsetą), ponieważ może to zakłócić kurację, przedłużyć jej czas trwania i/lub zwiększyć liczbę potrzebnych zabiegów. Jeśli włosy między zabiegami będą za długie, należy je obciąć nożyczkami lub zgolić. Tuż przez kolejnym zabiegiem wo

Zobacz także w kategorii: Depilacja
© 2018 Dar Natury